HAKKIMIZDA

Köyümüzün tarihçesine göz atma fırsatı bulabildiyseniz az çok tahmin edersiniz ki biz dedelerimizden miras köyümüze sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ailemiz nesillerdir tarım ve hayvancılık ile ilgili her alanda hizmet vermiştir. Bizde dedelerimizin yolunda, onlardan istifade ettiğimiz bilgi ve tecrübelerle yola devam ediyoruz.

Yapılcan Çiftliği 2000 yılında Aksaray’ın merkez ilçesine bağlı Yapılcan Köyünde kurulmuştur.

Kuruluşundan bugüne dek hayvanlarımızın sağlığına, yaşam alanlarına, sağımlarına, yemlerine ve hatta psikolojilerine titizlikle yaklaştık ve bunun için devletten kontrol etmesini bizzat biz talep ettik. 2016 yılında işletmemiz ARİ İŞLETME belgesi aldı.

Bu emek çiftliğimizin her gün biraz daha büyümesine ve veriminin artmasına sebep oldu.
Sütlerimiz bu güne kadar büyük markalar bünyesinde karşınıza çıktı.

Bizi fark etmeniz pek mümkün olmadı maalesef, çünkü sütlerimiz bir hayli işlem gördü (yağı alındı, uht ye uğradı vs) ve bu işlemlerle tüm faydalı bakterilerde öldü. Biz ailecek bu durumdan mutsuzluk duyduk. Çünkü, süt şifadır, biz böyle öğrendik.

Artık sütümüzü sizlere en şifalı haliyle işlemeden ve asla katkı maddesi eklemeden sunmak ve HİÇ BİR ARACI OLMADAN ULAŞTIRMAK İSTİYORUZ. Nesillerdir süre gelen tecrübenin sütlerini beğenmenizi umuyoruz…

GALERİ